1. Slovakia
 2. FUTURO™ značka
 3. Zdroje
 4. Najčastejšie otázky
Vybavenie

Často kladené otázky


 • Textilný uzáver na ortéze už dobre neprilieha. Čo mám urobiť?

  Je možné, že ho postačí dobre vyčistiť. Na povrchu háčikov a slučiek sa usadzujú vlákna, prach a iné materiály, v dôsledku čoho sa háčiky a slučky zanesú a nezapadajú do seba. Najskôr ručne vyberte kúsky, ktoré sú k materiálu prichytené. Potom môžete časť, na ktorej sú slučky, jemne očistiť niečím mäkkým, ale zároveň pevným, napríklad zubnou kefkou. Toto pomôže slučkám sa opäť postaviť, ak sa predtým vyrovnali. Na zubnú kefku môžete naniesť teplú vodu a jemný čistiaci prostriedok a vyčistiť aj stranu s háčikmi. Tieto kroky by mali zabezpečiť lepšiu priľnavosť. V opačnom prípade môže byť materiál, z ktorého sú háčiky a slučky vyrobené, starý a poškodený a možno ho bude potrebné vymeniť.

 • Obsahujú bandáže FUTURO™ kov?

  Áno, kov obsahujú nasledujúce bandáže FUTURO™:

  Kolenné bandáže:


  • FUTURO™ Kĺbová kolenná bandáž
  • FUTURO™ Kolenná bandáž s reguláciou vlhkosti
  • FUTURO™ Kolenná bandáž stabilizačná
  • FUTURO™ Kolenný pásik s nastaviteľným tlakom

  Zápästné bandáže:


  • FUTURO™ Zápästná bandáž na noc
  • FUTURO™ Zápästná bandáž s obojstrannou dlahou
  • FUTURO™ Bandáž na palec

  Bedrové pásy:


  • FUTURO™ Bedrový pás, Nastaviteľný

  Lakťové bandáže:


  • FUTURO™ Nastaviteľný lakťový pásik
 • Môžem mať na sebe opornú pomôcku aj počas spánku?

  Naše bandáže a oporné pomôcky sú navrhnuté na nosenie len počas dňa. Nemali by ste ich nosiť v noci, pokiaľ to neodporučí váš lekár alebo zdravotnícky pracovník. Zdravotníci odporúčajú počas liečby syndrómu karpálneho tunela a iných bolestivých stavov zápästia používať v noci na zápästí pevnú dlahu, aby počas spánku podporovala neutrálnu polohu zápästia a ruky. Výnimkami sú FUTURO™ Zápästná bandáž na noc a FUTURO™ Bandáž na noc pre plantárnu fasciitídu, ktoré sú špeciálne určené na používanie v noci, aby ľuďom s bolesťou zápästia alebo chodidla zabezpečili pokojný spánok.
   

 • Môžem mať na sebe opornú pomôcku počas plávania?

  Neodporúčame vám, aby ste nosili ortézu alebo bandáž počas plávania, pretože keď ich budete nosiť vo vode, môže sa skrátiť životnosť materiálov, z ktorých je produkt vyrobený. Materiály sa môžu navyše premočiť a oporná pomôcka v dôsledku toho nemusí správne priliehať na kĺb.
   

 • Mám silnú alergiu na latex, potrebujem však jednoduchú ortézu (odporúča mi to lekár). Môžete mi povedať, či vaše produkty obsahujú latex?

  To, či niektorý produkt značky FUTURO™ obsahuje prírodný latex, je uvedené na bočnej strane balenia produktu, ako aj na stránke s produktmi na našom webe. Máme mnoho produktov, ktoré NIE SÚ vyrobené z prírodného latexu, takže ak ste alergický/-á na latex, máte na výber.

  Pokiaľ ide o produkty na zápästie a ruku, môžete si vybrať napríklad tieto:


  • FUTURO™ Zápästná bandáž na noc
  • FUTURO™ Zápästná bandáž s obojstrannou dlahou
  • FUTURO™ Bandáž na palec
  • FUTURO™ Nastaviteľná bandáž na zápästie SPORT

  Ďalšie informácie o všetkých našich produktoch nájdete na našej stránke s katalógom produktov.
   

 • Keď sa oporná pomôcka zašpiní, budem ju vedieť vyčistiť?

  Áno, ortézy a bandáže FUTURO™ môžete čistiť. Po prvé, ak vaša oporná pomôcka obsahuje kĺbové spoje, spony alebo kovové dlahy, odstráňte ich. Potom zatvorte všetky popruhy a pomôcku operte v rukách pomocou jemného mydla v teplej (nie horúcej) vode. Dobre ju opláchnite a nechajte ju vyschnúť na vzduchu. NIKDY ju neperte v práčke, nesušte v sušičke, nečistite chemicky ani nepoužívajte zmäkčovadlo na tkaniny alebo bieliaci prostriedok.

  Všeobecné pokyny na čistenie nájdete na našej stránke Starostlivosť o FUTURO™ produkty. Pokyny týkajúce sa starostlivosti o konkrétny produkt značky FUTURO™ nájdete aj na jeho obale alebo na webovej stránke produktov značky FUTURO™.
   

 • Ako dlho by som mal(a) opornú pomôcku nosiť?

  Dĺžka času závisí od toho, čomu dávate prednosť. Vo všeobecnosti sa odporúča nosiť ortézu alebo bandáž počas činnosti a následne ešte hodinu alebo dve po nej. Ak sa cítite lepšie, keď ju nosíte dlhšie, je to v poriadku. Neodporúčame však nosiť ortézu alebo bandáž počas spánku, pokiaľ nie je na takéto používanie výslovne odporúčaná, ako napríklad FUTURO™ Zápästná bandáž na noc a FUTURO™ Bandáž na noc pre plantárnu fasciitídu.
   

 • Máte opornú pomôcku špeciálne určenú pre plantárnu fasciitídu?

  Áno, máme produkt, ktorý je špeciálne navrhnutý pre plantárnu fasciitídu. Má názov FUTURO™ Bandáž na noc pre plantárnu fasciitídu a môže zmierniť rannú bolesť chodidla a päty súvisiacu s týmto stavom. V noci pohodlne drží chodidlo v odporúčanom uhle.

 • Keď používam FUTURO™ Oporu tenisového lakťa, kam mám na ruke umiestniť tlakový vankúšik?

  Tlakový vankúšik umiestnite na bolestivú oblasť na hornej strane predlaktia, v mieste spojenia šliach s kosťou tesne pod lakťom. Toto miesto najviac súvisí s tenisovým lakťom. V prípade golfového lakťa umiestnite tlakový vankúšik na bolestivú oblasť na dolnej strane predlaktia, tesne pod lakťom.
   

 • Keď používam FUTURO™ Lakťovú bandáž s epikondylárnou páskou, kam mám na ruke umiestniť tlakové vankúšiky?

  Po nasunutí FUTURO™ Lakťovej bandáže s epikondylárnou páskou na lakeť umiestnite tlakové vankúšiky tak, aby spočívali na hornej a dolnej strane (na radiálnej a ulnárnej strane) predlaktia, tesne pod lakťom. Ak potrebujete ďalšie informácie alebo pokyny na spôsob použitia, nájdete ich na baleniach všetkých produktov FUTURO™, ako aj na stránkach jednotlivých produktov na webovej stránke
   

 • Keď používam FUTURO™ Kolenný pásik alebo FUTURO™ Kolenný pásik s nastaviteľným tlakom, kam mám na kolene umiestniť tlakový vankúšik?

  Oviňte pásik tesne pod kolenom. Tlakový vankúšik by mal dosadať na kožu priamo pod jabĺčkom.
   

 • Ako si vymením dlahu vo FUTURO™ Nastaviteľnej bandáži s dlahou na zápästie, aby mi sedela na druhú ruku?

  Vytiahnite dlahu z vrecka FUTURO™ Nastaviteľnej bandáži s dlahou na zápästie. Dlahu pevne držte, otočte ortézu a zasuňte dlahu do opačného otvoru vrecka. Zastrčte koniec dlahy do vrecka. Postupujte podľa pokynov na obale.
   

 • Máte kolennú bandáž bez neoprénu?

  Máme niekoľko produktov bez neoprénu. Nemôžeme vám odporučiť konkrétnu bandáž bez toho, aby sme o vás a vašich potrebách vedeli viac. Na výber sú napríklad FUTURO™ Kolenná bandáž Comfort a FUTURO™ Kolenná bandáž stabilizačná.

  Produkt vhodný pre vaše konkrétne zranenie alebo stav môžete vyhľadať aj pomocou vyhľadávača produktov na našej webovej stránke.
   

 • Viem, že bandáž by mala byť pevná, aby zabezpečovala kompresiu, no kedy je už pritesná?

  Máte pravdu, kolenná bandáž by mala zabezpečovať kompresiu, a preto by mala tesne priliehať. Ak sa však zarezáva do pokožky po okrajoch dlahy, mali by ste použiť veľkosť o číslo väčšiu. Optimálne je, keď dlaha prilieha, ale je pohodlná.
   

 • Ako funguje FUTURO™ Zápästná bandáž na noc?

  Lekári často odporúčajú počas liečby syndrómu karpálneho tunela a iných bolestivých stavov zápästia používať v noci na zápästí pevnú dlahu, aby počas spánku podporovala neutrálnu polohu zápästia a ruky.

 • Z vypchávky na dlani FUTURO™ Zápästnej bandáže na noc vypadávajú guľôčky – čo mám robiť?

  Ak sa vrecúško s guľôčkami z nejakého dôvodu roztrhne alebo otvorí, bandáž okamžite prestaňte používať, pretože uvoľnené guľôčky môžu predstavovať riziko udusenia.